Kai sieloms neliko medžių…

 Kovo 14 d. Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejuje buvo atidaryta interaktyvi paroda apie jotvingių genties palikimą šiandien „KAI SIELOMS NELIKO MEDŽIŲ…“. Parodą parengė Alytaus kraštotyros muziejaus muziejininkai. Deimantė Aidukaitė pristatydama parodą, priminė, jog Jotvingiai buvo Baltų gentis, gyvenusi pietų Lietuvoje. Jos buvimą mena išlikę hidronimai – upių, ežerų pavadinimai, pavardės, kurioms būdinga galūnė –ynas, bei šnektos, kuriomis vis dar šnekama poroje gyvenviečių Lietuvos-Baltarusijos pasienyje. Jotvingių vardas Alytuje įprasmintas įvairiai: juo pavadinta gatvė, turgus, prekybos centras, gimnazija, šiuo vardu yra vadinami sporto klubai, ir net maisto produktai. Jotvingių vardu taip yra įsteigta literatūrinė ,,Jotvingių premija“, įteikiama Poetinio Druskininkų rudens metu. Nauja tai, kad tėvai registruoja  vaikus vardais, kilusiais iš genties pavadinimo – Jotvingas ir Jotvingė.

Parodoje galima ne tik susipažinti su Jotvingių vardo įprasminimu Pietų Lietuvoje, bet, naudojantis interaktyviomis technologijomis, daugiau sužinoti apie išlikusius upių ir ežerų pavadinimus, piliakalnius, pilkapius ir kapinynus.

Parodos atidarymo metu ,,Ąžuolyno“ pagr. mokyklos mokiniai dalyvavo viktorinoje apie išlikusį Jotvingių palikimą. Nugalėtojai buvo apdovanoti naujausiais Alytaus kraštotyros muziejaus leidiniais.

Paroda veiks iki balandžio 29 d. Maloniai kviečiame apsilankyti!