Tapyba – tarsi pasikalbėjimas su savimi…

 

… apie savo paveikslus kalbėjo menininkė Lina Latvaitienė, Elektrėnų sav. literatūros ir meno muziejuje spalio 26 d.  pristatydama tapybos parodą ,,Paukščių ratas“. Autorė teigė, kad kiekviena paroda kūrėjui – tai tarsi naujas žingsnis į priekį ir kiekvienam kūrėjui svarbu pajusti, kaip jo darbus vertina žmonės.

Menininkė pasakojo, jog kūryba – tai procesas ir paveikslas dažniausiai nesigauna iš karto, tam svarbi nuotaika, jausmas ir įkvėpimas. Yra paveikslų, atėjusių labai sunkiai. Tapydama žavisi patiriama emocija, galimybe pasinerti į savo vidų.

Paveikslas ir jo  pavadinimas, menininkės įsitikinimu, turi teikti teigiamas emocijas. L. Latvaitienės paveikslai pasižymi subtilumu, ryškumu ir elegancija. Juose dominuoja paukščiai, gyvūnai ir gamtos vaizdai.

Nors tapo dar palyginti neseniai, nuo 2013 m., tačiau jau spėjo surengti ne vieną parodą ir turi nutapiusi apie 30 paveikslų. Muziejaus direktorė J. Chmieliauskienė, pristatydama menininkę pastebėjo, jog šiuo metu lygiagrečiai vyksta 2 jos parodos. Viena – Elektrėnų muziejuje, kita – Nalšios muziejuje respublikinėje  liaudies meno meistrų parodoje – konkurse „Aukso vainikas“. Savo paveikslus L. Latvaitienė jau eksponavo Lentvaryje, Žiežmariuose.

Renginyje taip pat dalyvavo Vievio gimnazijos 5 a kl. mokiniai, kurie vadovaujami mokytojos Renatos Kisnerienės pristatė poetinę kompoziciją. Baigdama parodos atidarymą, muziejaus direktorė J. Chmieliauskienė pasidžiaugė, kad muziejuje vyksta šios dailininkės paroda, palinkėjo ir toliau kurti grožį ir džiuginti aplinkinius savo paveikslais.

Pradėdama antrąją renginio dalį, J. Chmieliauskienė priminė, jog šis vakaras, tai menų sintezės vakaras, kuriame susilieja dailė ir poezija. Pristatydama literatus, Elektrėnų literatų klubo ,,Strėva“ pirmininkė V. Dobrovolskienė pasidžiaugė, jog klubas gyvuoja jau 15 metų ir labai greitai vyks naujojo Elektrėnų literatų almanacho sutiktuvės. Renginyje skambėjo literatų eilės apie rudenį  ir žmogaus būties trapumą. Renginio pabaigoje muziejaus direktorė padėkojo visiems dalyvavusiems, menininkei Linai – už paveikslų parodą, literatams už dalinimąsį savo kūryba.

Paroda ,,Paukščių ratas“ muziejuje veiks iki gruodžio 01 d. Kviečiame apsilankyti.

Muziejaus informacija