,,Širdžių lieptai“ sujungė širdis

Gruodžio 10 d. į Elektrėnų sav. literatūros ir meno muziejų sugužėjo svečiai iš visos Lietuvos. Muziejuje vyko Elektrėnų literatų klubo ,,Strėva“ 15 veiklos metų jubiliejaus šventė bei naujausio, 6-ojo literatų kūrybos almanacho ,,Širdžių lieptai“ sutiktuvės.

Pradėdama renginį, literatų klubo pirmininkė V. Dobrovolskienė pristatė visus klubo narius, trumpai papasakojo klubo įsikūrimo istoriją bei prisiminė jau išėjusius Anapilin klubo narius. V. Dobrovolskienė pasidžiaugė, kad klubas apjungė apie 20 poeziją ir prozą kurti mėgstančių elektrėniečių. Kalbėdama apie naujajį leidinį, pastebėjo, jog tai jau 6-asis klubo leidinys. I-asis almanachas, pasaulį išvydęs prieš 15 metų, vadinosi ,,Laiko ženklai“.

Sveikindami literatus, Elektrėnų savivaldybės meras K. Vaitukaitis, vicemeras A. Vyšniauskas ir Elektrėnų sav. švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė R. Strebeikienė  dėkojo literatams už jų kuriamas eiles, už eilėmis kuriamą gėrį. Savivaldybės mero padėkomis taip pat buvo apdovanoti Elektrėnų savivaldybės tautodailininkai, dalyvavę regioninėje tautodailės parodoje ,,Aukso vainikas 2016“ . Elektrėnų bibliotekos direktorė G. Dapkevičienė pasidžiaugė, kad sulaukta jau 6-ojo almanacho bei palinkėjo kūrėjams dalintis savo eilėmis, o ne slėpti jas stalčiuje. Direktorė taip pat pakvietė visus į dailininkės L. Latvaitienės darbų parodą, kuri iš Elektrėnų sav. muziejaus persikels į biblioteką.

Šventės svečiai galėjo paklausyti ištraukų iš naujosios knygelės bei paklausyti ansamblio iš Kauno „Žemyna“, vadovaujamo Rimanto Vaičekausko, dainų. Literatai iš Jonavos, Naujosios Akmenės, Marijampolės, Vilniaus, Kauno, Sudargo, Labūnavos, Panevėžio, Rokiškio taip pat sveikino elektrėniečius.

Baigiantis renginiui V. Dobrovolskienė padėkojo Elektrėnų savivaldybės administracijai už pagalbą leidžiant knygą.

Muziejaus inf.