Gegužio svajinga naktis

« 10 »

Kaip ir kasmet, minint Tarptautinę muziejų dieną, Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejuje, vyko tradiciniai poezijos skaitymai. Muziejaus direktorė J. Chmieliauskienė tarė sveikinimo žodį bei pasidžiaugė, kad Elektrėnų literatai sulaukė svečių iš Trakų, Kaišiadorių, Jonavos, Kauno ir Vilniaus.
Elektrėnų literatų klubo ,,Strėva“ pirmininkė V. Dobrovolskienė, sveikindama šventės dalyvius palinkėjo Elektrėnų literatams skleisti grožį savo eilėmis bei pristatė viešnios iš Vilniaus, Reginos Palevičienės-Karilės, debiutinę dailės darbų parodą ,,Mane sapnuoja žemė“.Prisistatydama autorė pastebėjo, jog norėtų, kad už ją kalbėtų jos darbai. Ji priminė susirinkusiems, jog nėra profesionali dailininkė ir tapyti pradėjo, radusi daugiau laisvo laiko savo pomėgiui. Apsispręsti padėjo ir R. Palevičienės darbas Vilniaus menų mokykloje. Autorė teigė, jog yra labiau poetė, nei dailininkė, nes yra išleidusi ne vieną poezijos knygelę, savo kūrybą spausdina www.rankos.luomas.lt, literatūrinėse svetainėse rašyk.lt., žaliažolė.lt bei Amerikos lietuvių laikraštyje „Bičiulystė“.
Renginiui tęsiantis, šventės dalyviai skaitė savo kūrybos eiles apie meilę, pavasarį, Elektrėnus ir kt. Savo kūrybą pristatė ir du jaunieji literatai iš Trakų. Elektrėniškė Vladislava Kursevičienė padovanojo muziejui 1900 m. senąja rusų kalba išleistą H. Heinės poezijos rinktinę.
Poezijos vakaras baigėsi bendra dalyvių nuotrauka ir daina.