Muziejuje liejosi eilės Elektrėnams

Lapkričio 21 dieną Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejuje įvyko poezijos knygelės, skirtos Elektrėnų 55 metų jubiliejui, sutiktuvės. Literatų klubas „Strėva“, kurio pirmininkė Vilija Dobrovolskienė ir yra idėjos autorė, dar balandžio mėnesį paskelbė vieno eilėračio, skirto Elektrėnams, konkursą. Į knygelę sudėti 24 autorių, dalyvavusių konkurse, eilėraščiai, iliustracijos – Elektrėnų meno mokyklos mokinių darbai.

Dobrovolskienė pasidžiaugė, kad eilėraščių sulaukė ne tik iš elektrėniečių, bet ir Jonavos, Šakių, Jurbarko, Marijampolės, Kauno, Vilniaus gyventojų. Rašė ne tik įvairiems literatų klubams priklausantys kūrėjai, bet ir eiliniai gyventojai.

Tradiciškai uždegus žvakelę – simbolinį „Strėvos“ židinį, autoriai vienas po kito žengė priešais žiūrovus ir deklamavo eilėraščius apie Elektrėnus ir kitas savos kūrybos eiles.  Tądien įvyko ir naujos dainos apie Elektrėnus premjera. Dainai buvo pritaikyto Danutės Ruseckajos kurtos eilės, o melodiją sukūrė Ramutė Biesevičienė.

Konkurso, skirto Elektrėnų 55 metų jubiliejui, laureatais tapo Eugenijus Petrošius (Kaunas) ir Onutė Čirvinskienė (Jurbarkas). Jiems vicemeras Arvydas Vyšniauskas įteikė mero padėkas. Beje, vicemero renginyje taip pat laukė siurprizas – paaiškėjo, kad knygelės viršeliui pasirinkta būtent jo daryta Elektrėnų nuotrauka.

Dvi pirmosios vietos teko Onai Rasutei Šakienei (Elektrėnai) ir Leonui Milčiui (Raudondvaris). Antrosios – Julijai Galbuogienei (Jurbarkas) ir Gitanui Rukui (Raseiniai). Trečiosios – Birutei Grybauskienei (Elektrėnai) ir Onutei Kulbokienei (Elektrėnai).

Renginyje svečiavosi ne tik vicemeras, bet ir tarybos nariai – Laimutė Ablingienė, Arūnas Kulboka, Kaišiadorių savivaldybės tarybos narys, „Žiežmarių gėlių“ direktorius Marius Muižinikas, Elektrėnų savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėja Alina Kulbokienė, Viešosios bibliotekos vedėja Genė Dapkevičienė, Elektrėnų ligoninės direktorė Laimutė Matkevičienė.

Giedrė Pūrienė, Elektrėnų žinios