Poezijos paukštė, jau 51 kartą pakėlusi sparnus skrydžiui per Lietuvą, 39 kartą atskrido į Elektrėnus. Nuostabios gegužės pavakarę elektrėniečiai susirinko pasiklausyti eilių, visa širdimi prisiliesti prie poezijos ir muzikos. Šventėje dalyvavo Birutė Grašytė, Giedrė Bulotaitė, Jolanta Sereikaitė, Nerijus Cibulskas, Vitalijus Asovskis, aktorė Gražina Urbonaitė.
Renginį pradėjo muzikinis instrumentinis ansamblis “Jūsų bėdos”. Šventėje jie atliko 3 dainuojamosios poezijos kūrinius.
Ir prasidėjo poezijos skaitymai – poetai skaitė savo kūrybos eiles, o Vitalijus Asovskis dar ir lietuvių poetų eilėraščių vertimus į rusų kalbą. Nuostabaus balso aktorė Gražina Urbonaitė skaitė Just. Marcinkevičiaus, E. Mieželaičio ir kt. lietuvių poetų eiles. Skaitymus salė palydėjo garsiais plojimais, juk kai skaito aktorė, eilės suskamba kitaip, giliau suvirpina širdies stygas.
Jauna poetė Birutė Grašytė – penktojo „Literatūrinių slinkčių“ almanacho sudarytoja, „Žalesa“ almanacho bendraautorė. Gimė ji 1992 metais, augo Tauragnų miestelyje (o dar tiksliau – Grašių kaime), baigė LEU lietuvių filologijos bakalaurą, nagrinėjo Jono Strielkūno poeziją, studijavo VU I literatūros antropologijos ir kultūros magistro kurse, dirba interneto dienraštyje bernardinai.lt kultūros ir jaunimo temų redaktore/žurnaliste, rašo eilėraščius. „Juk būna kartais, kad ne tik kūną, bet ir dvasią apninka iš kažin kur atsiradę nereikalingi ir gyvenimą sunkinantys kilogramai. Geriausia dieta jiems – rašymas. O tada jau gali ir skristi, kai esi lengvas“.
Giedrė Bulotaitė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė, daugybės tarptautinių plakato parodų dalyvė, atkūrusi daugiau kaip 39 Lietuvos bajorų herbus, apipavidalinusi mokslinius, grožinius, periodinius leidinius. Giedrė yra poezijos almanachų rengėja ir leidėja. Džiugu, kad ši labai užsiėmusi moteris randa laiko ir poezijai.
Jolanta Sereikaitė – ne tik dailininkė, bet ir rašytoja – gal todėl menininkė drobėje vaizduojamus objektus stengiasi tarsi aprašyti, pasitelkdama į pagalbą potėpius, linijas, spalvas, plastiką. Dailininkės darbai realistiški ir tuo pačiu fantastiški: atrodo, labai aiškiai suvoki tai, ką matai, ir tuo pačiu sunku patikėti, kad tai tiesa.
Vitalijus Asovskis, poetas, dramaturgas, vertėjas. Kūrybą respublikinėje spaudoje pradėjo skelbti 1975 m. Poetas rašo rusų kalba. Apie Vitalijaus kūrybą teigiama, kad jis savaip tęsia rusų Sidabrinio amžiaus poetinės mokyklos tradiciją, o tekstams būdinga klasikinė forma. Vitalijus, beje, yra kultūrizmo treneris, teisėjas.
Nerijus Cibulskas, poetas gimęs mūsų kaimynystėje, Kaišiadoryse. Nerijaus eilėraščių publikavo „Literatūra ir menas”, „Šiaurės Atėnai“, „Metai”, „Poezijos pavasario“ almanachai. Jo tekstuose pačiais įvairiausiais pavidalais ir šešėliais įsikūnija praeičių, dabarčių ir ateičių laikas. Tiksliau – mėginimas jį įkūnyti, suveržti miniatiūriniais eilėraščio formos smagračiais, krumpliaračiais… Tačiau, kaip ir priklauso, laikas visada sėkmingai net nenukentėjęs ištrūksta. Tai labiausiai ir patinka N. Cibulskui.
Giedrius Petkevičius (Elektrėnų ,,Versmės” gimnazijos trečiokas) jau trečią kartą savo eiles skaitė Poezijos pavasaryje Elektrėnuose. Gal netrukus jis atsistos į vieną gretą su elektrėniškiais Rimvydu Stankevičiumi, Aivaru Veikniu Lietuvos rašytojų sąjungoje.
Sveikinimo žodį tarė Elektrėnų savivaldybės meras Kęstutis Vaitukaitis (Kaip vėliau papasakojo poetai, nė viename mieste nėra sutikę vietinės valdžios atstovų).
Po pirmojo skaitymų rato poetai buvo paprašyti paskaityti po dar vieną eilėraštį, kad elektrėniečiai geriau atsimintų atvykusius poetus, o Elektrėnų sav. literatūros ir meno muziejaus direktorė Jurgita Chmieliauskienė perskaitė Elektrėnų vicemero Arvydo Vyšniausko eilėraštį šių dienų aktualija – Lietuvos balų skyrimas Rusijai Eurovizijos konkurse.
Renginyje debiutavo Henrikas Ražanas (Elektrėnų ,,Versmės” gimnazijos 3 kl. mokinys). Jaunuolis perskaitė eilėraštį ,,Jaunas ir durnas dar esu”.
Renginio vedėja – Vilija Dobrovolskienė, Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė, Elektrėnų literatų klubo ,,Strėva” pirmininkė, Elektrėnų ,,Versmės” gimnazijos mokytoja ekspertė – ne tik vedė renginį bet ir skaitė savo naujausias eiles apie pavasarį, meilę.
Renginio pabaigoje V. Dobrovolskienė padėkojo už romantikos ir išminties, naujų mielų pažinčių kupiną poezijos paukštės skrydį į Elektrėnus ir pakvietė jaunuosius dainininkus palydėti poezijos paukštę į tolimesnį skrydį – į baigiamąjį poezijos pavasario renginį Vilniaus unversitete.
Daugiau nuotraukų iš renginio rasite galerijoje