Renginys, skirtas Lietuvių kalbos dienoms (vasario 16-kovo 11) ir Jono Meko metams paminėti

Dėkoju visiems, kurie saulėtą ir gražų, bet labai neramų šeštadienį atvykote į Elektrėnų sav. literatūros ir meno muziejaus filialą Abromiškių svirne, kur vyko kūrybinio konkurso „Pašnekesiai su gėlėmis”, skirto Jono Meko 100-osioms gimimo metinėms, rezultatų skelbimas. 2022 metai yra paskelbti Jono Meko metais, tad atspirties tašku tapo kinemotografininko, rašytojo, poeto žodžiai iš knygos „Gėlių kalbėjimas“:

O raiščiai, kurie rišė

rankas ir lūpas –

buvo kaip gėlės.

Visi kūriniai – 48 konkurso dalyvių poezija ir 4 autorių proza – išvydo šviesą tarptautiniame (dalyvavo kūrėjai iš Anglijos ir Latvijos) to paties pavadinimo almanache.

Dėkoju konkurso darbų vertinimo komisijai: prozos grupėje Jonui Katkevičiui (Kaišiadorys), Nijolei Urbelionienei (Vilnius), Vandai Bukėnienei (Elektrėnai), poezijos grupėje Algimantai Pabedinskienei (Marijampolė), Nijolei Urbelionienei (Vilnius), Nijolei Švelnienei (Kaunas). Jie vertino darbų originalumą, nuotaiką, meninę raišką. Vertinimo komisijos pirmininkė Algimanta Pabedinskienė renginio metu pabrėžė, kad nuoširdumu ir gyvenimo meile alsuojanti almanacho bendraautorių kūryba, skirta pagerbti Joną Meką, yra verta gražiausių žodžių.

Poezijos grupėje taškai pasiskirstė taip:

1. Dalia Griškevičienė 33 taškai, I vieta

2. Rita Japkevičienė 29 taškai, II vieta

3. Auksė Bakanienė 28 taškai, III vieta

4. Rita Mockeliūnienė 28 taškai, III vieta

5. Gema Sotikova 20 taškų, IV vieta

6. Aušrinė Pavasaris 20 taškų, IV vieta

Prozos grupėje taškai pasiskirstė taip:

1. Mockeliūnienė Rita. 10 taškų, I vieta

2. Markevičius Algirdas 7 taškai, II vieta

3. Scholastika Kavaliauskienė 5 taškai, III vieta

4. Baltrukevičienė Ona 5 taškai, III vieta

Labai džiaugiuosi nuostabiais konkurso rėmėjais:

Ridsales kūrybinei spaustuvei

Elektrėnų savivaldybės tarybos narei Viktorijai Juknevičienei

Elektrėnų savivaldybės viešajai bibliotekai (direktorius Rokas Gulbinas)

Kietaviškių seniūnijai (seniūnė Jurgita Matkevičienė)

Kazokiškių seniūnijai (seniūnas Arvydas Vyšniauskas)

Gilučių seniūnijai (seniūnė Kristina Vitartė)

Semeliškių seniūnijai (seniūnė Loreta Karalevičienė)

Pakalniškių bibliotekininkei Dovilei Vilkauskaitei

Balceriškių bibliotekininkei Janinai Kandratavičienei

Menininkei Reginai Palevičienei – Karilei

Mūsų renginio globėja – labdaros organizacija Elektrėnuose „Ištiesk gerumo ranką“

Renginio pabaigoje visų laukė siurprizas. Mūsų almanacho leidykla Ridsales, kuri daug prisidėjo, kad knyga būtų graži, jauki, kad viršelis trauktų akį, paskelbė, kad skiria paramą būsimajam autoriui, leisiančiam knygą Ridsales spaustuvėje. Laimingojo pavardę ištraukti buvo patikėta komisijos pirmininkei Algimantai Pabedinskienei. Laimėtoja tapo Ramutė Tumosienė. Sveikiname!

Esu labai laiminga, kad susitikome, pasibuvome, pasidalijome savo kūryba.

Konkurso organizatorė, almanacho sudarytoja, renginio vedėja Vilija Dobrovolskienė