Akimirkos iš Poezijos pavasario Elektrėnuose

Gegužės 26 d. pavasariniu paukščių čiulbėjimu Elektrėnų savivaldybės literatūros ir meno muziejaus kiemelyje prasidėjo Lietuvos 100 – čiui skirtas ,,Poezijos pavasaris“. Jame dalyvavo poetai Jolanta Sereikaitė, Rimgaudas Graibus, vertėja Alma Lapinskienė ir svečias iš Baltarusijos Alesis Razanau.

Poetinėje kompozicijoje „Aš čia – gyva!“ ( pagal A. Marčėno, S. Gedos, Just. Marcinkevičiaus ir Bern. Brazdžionio eiles) apie meilę, pagarbą, ištikimybę Lietuvai, migracijos problemas svarstė Elektrėnų ‚,Versmės“ gimnazijos 2 – 4 klasės gimnazistai, vadovaujami lietuvių k. mokytojos ekspertės  A. Liutkevičienės.

Poeziją skaitė ne pirmą kartą Elektrėnuose viešėję poetai J. Sereikaitė ir R. Graibus. J. Sereikaitės teigimu, eilėraščius įkvėpti gali bendravimas su vaikais ar apsilankymas bažnyčioje. R. Graibaus eilėraščiai išsiskyrė švelnia humoro gaidele, tarsi parodę, jog poezija nebūtinai turinti būti rimta.  

Svečią iš Baltarusijos pristatė literatūrologė ir vertėja A. Lapinskienė. Ji pasakojo apie A. Razanau pažintį su Lietuva, prasidėjusią dar 1973 m. Pirmasis apsilankymas gretimoje, bet tuo pat metu labai skirtingoje valstybėje, sužavėjo poetą. Jam gilų įspūdį paliko lietuvių kalba ir kultūra. Atvykęs į Lietuvą A. Razanau išmoko lietuvių kalbą ir pradėjo versti žymiausių lietuvių rašytojų kūrybą. Įdomu tai, kad šis lietuvių kultūros ir literatūros bičiulis, išleido lietuviškai rašytų miniatiūrų rinktinę ,,Lietuviški punktyrai“.

Poezijos pavasaryje savo eiles skaitė jaunosios kūrėjos, gal būsimos  poetės, seserys Emilija ir Elena Varkulevičiūtės iš Vievio gimnazijos. Nepriklausomų rašytojų sąjungos narė, Elektrėnų literatų klubo ,,Strėva“ pirmininkė Vilija Dobrovolskienė  paskaitė keletą savos kūrybos eilėraščių.

Poezijos pavasaryje skambėjo Elektrėnų meno mokyklos mokinės Aleksandros Konkinos ir Elektrėnų meno mokyklos gitaros mokytojo V. Chochlovo atliekamos melodijos.  

2018 m. Poezijos pavasario almanachai įteikti Elektrėnų bibliotekai, Elektrėnų literatūros ir meno muziejui bei renginio vedėjai D. Balčėnienei. Tardama baigiamąjį žodį, Muziejaus direktorė J. Chmieliauskienė padėkojo į Elektrėnus  atvykusiems poetams ir pakvietė visus poezijos mylėtojus į kitų metų Poezijos pavasario šventę, vyksiančią gegužės 25

E. Dambrauskienė Elektrėnų sav. literatūros ir meno muziejaus muziejininkė